Kurye taşımacılığı, son dönemde normal seyrinden daha popüler hale gelirken; taşınan ürünlerin farklı boyutlarda olması dikkat çeker. Kurye dendiği zaman insanların aklına küçük boyutlardaki eşyalar gelir; lakin günümüzde A4 kağıdından çok daha büyük hacimli gönderilere kadar birçok ürün, kurye sistemiyle yerine ulaştırılır.

Beykoz Kurye servisi, gerek ilçe içinden gerekse dışından gerçekleştirdiği gönderi teslimiyle bölge halkına hizmet verir. Verilen hizmet, haftanın yedi günü devam edip; ulusal tatillerde sekteye uğramasına rağmen geri kalan süreçte gece dahi devam eder. Gece yapılan kurye çalışması, genellikle 18:00 veya 19:00 saatlerinden sonra gerçekleşir; fakat duruma göre daha değişik saat içeriğinde olduğu da olur. Gece yapılan çalışmada ertesi sabaha kadar kargo teslimi vuku bulurken; duruma göre ayrı fiyatlandırma talep edilir.

Ödeme ve Seçenekleri

Beykoz Kurye servisinin gerçekleştirdiği hizmet,

  • Motorlu ya da araçlı olmak üzere iki farklı sistem üzerinden işler.
  • Ekspres, standart ya da VIP olarak ayrı bölümlere ayrılabilir.
  • Gündüz veya gece kuşağı şeklinde farklılık gösterir.
  • Taşınacak gönderinin hacmine göre fiyat değişimi yapar.
  • Garanti kapsamına alınan ürünlerin hasar, çalıntı gibi farklı durumlardan etkilenmesine izin vermez.

Kurye servisinin sürekli devam ettiğini veya devam eden servisin motor, araç olmak üzere farklı sınıflara ayrıldığını biliyoruz. Bu durum otomatik olarak gönderilen ürünün fiyat tanımlamasına yansır ve böylece ürün adına talep edilen ücrette değişiklik olur.

Nasıl Hizmet Alırım?

Beykoz Kurye üzerinden hizmet alabilmek adına firmanın telefonunu arayabilirsiniz; ayrıca telefonla görüşme sırasında gönderi ücretini öğrenebilmek de mümkün. Gönderi ücretinin öğrenilmesinden sonra kapınıza kadar gelen personel ile ön ödeme ya da karşı ödeme şeklinde anlaşarak gönderiyi teslim edersiniz. Ödeme, peşin veya kartlı olmak üzere iki farklı şekilde gerçekleşir.

Kurye teslimi gönderinin sizden alındığı saatten itibaren başlar, gerçekleştirildiğinde size haber verilir: telefon veya e-posta. Aldığınız haberle gönderinizin ulaştığını öğrenerek rahat edebilirsiniz. Ayrıca gönderiyi garanti kapsamına alarak onda oluşabilecek kimi zararlı durumların önüne geçebilmek de mümkün; fakat her firmanın farklı hizmet prensipleri ile hareket ettiğini söylemeliyiz.