Büyükçekmece Kurye Nasıl Çalışır?

Kurye hizmeti ile kargo çalışması arasında bazı farklar bulunur:

  • Hizmet Mantığı: Kargo çalışmasında toplu operasyon yapılır; fakat kurye hizmetinde kişiye özel ihtimam gösterilir.
  • Zaman Klişesi: Kargo gönderimi, zaman kullanımı nedeniyle daha uzun vadede gerçekleşir; kurye teslimatı ise duruma göre maksimum 180 dakikaya uzar.
  • Taşınan Malzeme: Kargo çalışması, yüksek adetli gönderimleri kapsar; lakin aynı durumu kurye hizmeti için söyleyemeyiz. Kurye hizmetinde sınırlı sayıda ürün, hızlı bir şekilde teslim alanına iletilir.
  • Fiyat Tablosu: Kurye hizmeti, mevcut durumdaki avantajları nedeniyle kargo teslimatına göre daha yüksek standartta fiyat tablosu sunar; fakat alınan hizmet ile ödenen ücret karşılaştırıldığı zaman, abartı olmadığı anlaşılır.
  • Gönderi: Kurye hizmeti hem motor hem de otomobil ile gerçekleştiği için kargo ile teslim edilen birçok ürünü kurye üzerinde görebiliriz.
  • Teslimat Aşaması: Kurye sistemine kapınıza gelen personele ürünü teslim eder ve gönderi merkezine ulaştığında durum ile alakalı bilgilendirme alırsınız.

Kargo ile kurye arasındaki temel farkı özetledikten sonra özellikle metropollerde kurye taşımacılığının sıkça tercih edildiğini söyleyebiliriz. Bu bağlamda hizmet veren Büyükçekmece Kurye, gerek ilçe içine gerekse dışına teslimatlar yapar ve bu yapmış olduğu hizmeti, 7/24 aralıksız olarak devam ettirir. Kurye taşımacılığı, yalnızca gündüz süresince gerçekleştirilmez. Gündüz tarifesine ek olarak gece boyunca devam eden gönderi teslimatları olur; lakin bunun için öncelikli olarak firmayla görüşmeniz gerekir.

Gönderi Nasıl Teslim Edilir?

Büyükçekmece Kurye hizmetinden yararlanabilmek adına firmanın telefonunu arayarak işe başlayabilirsiniz. Telefonla görüştükten sonra kapınıza gelen kurye personeline ödeme yapabilir ve yapılan ödemeyi ister peşin ister kartlı şekliyle gerçekleştirirsiniz. Bu süreçte gönderici ya da alıcı ödemeli şekilde ayrı tercihlerde bulunabilme hakkınızın da mevcut olduğunu söyleyelim.

Hangi Hızda Teslim Edilir?

Büyükçekmece Kurye servisinin gerçekleştirdiği hizmet, temelde iki farklı yapıda değişir: ekspres, standart. Bu iki yapıya VIP hizmeti de ekleyebilmek mümkün; fakat ürün teslim süresi, bu ikisi üzerinden belirlenir. Ekspres teslim, ürünü çok hızlı şekilde yerine ulaştırır; standart çalışma ise bir miktar daha geç gerçekleşir.