Bir Sanayi Merkezi: Hadımköy

Kalabalık bir nüfusa sahip olan İstanbul, kendi içerisinde yeni yaşam alanları oluşturmak zorunda kalmıştır. Osmanlı’nın fethettiği sur içini kapsayan İstanbul, artık Edirne’ye doğru uzanan bir sınıra sahip olmaktadır. Bu sınırlar içerisinde farklı nüfusları farklı şartlarda barındırmaktadır. Örneğin Anadolu yakasında yaşayan nüfus ile Avrupa yakasında yaşayan nüfus aynı olanaklara sahip olamamaktadır. Her ikisi için de avantajlar ve dezavantajlar bulunmaktadır. Yani iki yaka da farklı alanlarda yeterlilik sahibi olduğu gibi, eksik kaldığı alanlarda da birbirlerini tamamlayıcı unsurlar olarak bilinmektedir.

İstanbul içerisinde bu yeni kurulan yerleşim alanları çoğunlukla Batı yönünde olmaktadır. Avcılardan sonraki istikamette devam eden Beylikdüzü, bu alanlar içerisinde en önemli olanlardandır. Bu istikamette değerlendirecek olursak, önceleri belde olan fakat yakın zamanda Arnavutköy ile birleşerek ilçe haline gelen Hadımköy’den bahsetmemiz gerekmektedir. Önceleri Çatalca’ya bağlı olan Hadımköy, TEM yakınında bulunan bir bölgemizdir. Gelişen sanayi alanları ile birlikte yeni bir yaşam alanı oluşturan Hadımköy, firmamızın kurye hizmeti götürdüğü bir bölgedir.

Hadımköy’ün Sosyal Yapısı

Gelişmekte olan bir sanayi alanına sahip olan Hadımköy çoğunlukla işçi nüfusunun bulunduğu bir bölge olarak bilinmektedir. Fakat bunun yanı sıra, önemli fabrikaları da içerisinde barındırdığı için bir kısım farklı gelir düzeyi olan bir nüfusa da ev sahipliği yapmaktadır. Farklı sanayi dallarını bünyesinde bulunduran bölge kurye ihtiyaçlarının da yoğun olarak talep edildiği bir alan olarak bilinmektedir. Bu bağlamda Hadımköy kurye hizmetleri firmamız tarafından karşılanmaktadır.

Hadımköy ve Kurye

Sanayi anlamında zengin bir içeriği olan Hadımköy, ulaşım anlamında şehir içinde avantajlı bir konumda görülmemektedir. Çünkü pek çok merkeze uzak bir konumda bulunmaktadır. Bu noktada Hadımköy kurye hizmetleri önemli bir ihtiyaç haline gelmiştir. Sektör içerisindeki ihtiyaçlar ile birlikte kişisel taleplerin de olduğu bir hizmet alanı olan Hadımköy kurye, müşterilere yeni ulaşım olanakları tanımaktadır. Şehir içi ve şehir dışı her türlü kurye talepleri tarafımızca karşılanmaktadır. Bu alanda ihtiyaç olarak belirlenen hız ve güvenilirlik firmamızın en başat meselelerinden ikisidir. Bu yüzden kurye tercihlerinizde en tecrübeli firmalardan biri olarak karşınıza çıkmaktayız.